اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
خلاصه ای کامل از مکمل های بدنسازی

مکمل های بدنسازی مکمل­ های رژیمی هستند که به طور معمول به وسیله بدنسازان و ورزشکاران استفاده می­شوند. مکمل های بدنسازی استفاده می­شوند تا جایگزین وعده­ های غذایی، منجر به افزایش وزن، تشدید فرآیند کاهش وزن یا بهبود اجراهای ورزشی شوند. در این میان به صورت گسترده­ ای از ویتامین­ ها، پروتئین­ ها، اسید آمینه­ های زنجیره­ای، گلوتامین، اسیدهای چرب ضروری، محصولات جایگزین وعده­ های غذایی، کراتین، محصولات کاهش دهنده وزن و افزاینده­ های تستوسترون استفاده می­شود. مکمل­ ها یا به صورت فراورده­ های مجزا یا در فـرم (ترکیبی از چند محصول) در بازار فروخته می­شوند تا فواید مشترک­ شان را به شما هدیه کند. ضمن اینکه بسیاری از مکمل های بدنسازی به وسیله عامه مـردم نیز مورد استفاده قرار می­گیرند، توجـه داشته باشید که میزان استفاده و تعـدد آن مسلماً تفاوت­ هایی در افراد بدنساز دارد.

  • تاریخچه­ ای مختصر از مکمل های بدنسازی

به قهرمانان در یونان قدیم توصیه می­شد تا میزان قابل توجهی گوشت مصرف کنند. آن­ ها معمولاً به مصرف میزان قابل توجهی ترکیبات گیاهی و نیرو بخش دست می­ زدند تا به این شکل منجر به افزایش قدرت، نیرو، انرژی، دلاوری و استقامت­ شان شوند. در دهه ۱۹۱۰ اوژن ساندو که به نوعی اولین بدنساز مدرن در غرب در نظر گرفته می­شود کنترل­هایی را به روی رژیم غذایی به دیگران پیشنهاد کرد تا بدین شکل بتوانند موجبات افزایش رشد عضلانی را در خود مهیا کنند. توصیه­ هایی هم در آن سال­ ها در مورد مصرف عصاره گوشت به عنوان روشی به جهت افزایش ریکاوری عضله داشتیم. در دهه ۱۹۵۰ که رقابت­ های بدنسازی و بدنسازی در میان مردم محبوب شد، افرادی نیز در صدد برآمدند که شروع به تبلیغ در رابطه با پودرهایی کنند که به ویژه منجر به تقویت بدنسازان و قهرمانان می ­شد. از این دسته پودرها می­توان به پودرهای پروتئینی مانند پودر تخم مرغ اشاره کرد. تا اینکه در دهه ­های ۷۰ و ۸۰ انفجاری را در رشد صنعت مکمل داشتیم که به وسیله جریان مسابقات و تبلیغ تکنیک­ های نوین بازاریابی تغذیه می­ شد.

در اکتبر ۱۹۹۴ بندی قانونی در رابطه با سلامت مکمل­ های رژیمی به امضاء رسید و طبق آن تولید کننده به تنهایی مسئولیت سلامتی و توزیع مکمل­ را بر عهده می­گرفت. به همین جهت مکمل­ ها و اجزاء آن به لحاظ سلامتی، تأثیر و ایمنی در چند مرحله باید مورد تأیید واقع شوند.

. . .

برای مطالعه این مقاله باید عضو مربیان هوشمند باشید.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:60)
عضویت مربیان هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

عضویت باشگاهداران هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

مقالات مرتبط
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .