رژیم غذایی برای کات کردن عضلات
رژیم غذایی برای کات کردن عضلات
1398/11/30
گام اول لاغری
گام اول لاغری
1398/11/30
تکرارهای منفی

تکرارهای منفی

آخرین تحقیقات دانشگاهی در مورد سرعت اجرای تکرارهای منفی

تکنیکی عجیب برای تلنگر زدن به رشد

احتمالاً می­دانید پس از تمرینات کار با وزنه، سلول­های عضلانی احتیاج مبرمی به بازسازی و ترمیم فیبرهای عضلانی از هم گسیخته و ساخت پروتئین جدید دارند تا در جلسه آینده قادر باشند باز دوباره استرس و فشار ناشی از خروارها وزنه را تحمل کنند.

دانشمندان معتقدند به طور معمول تجزیه و تخریب عضله، بعد از اتمام جلسه تمرینی افزایش پیدا کرده و وجود این موضوع می­تواند زمان سنتز و یا ساخت پروتئین و ضد عوامل رشد نظیر: میوستاتین سرعت شکست پروتئین را پس از تمرینات بدنسازی به شدت افزایش می­دهند. حالا فرد برای رشد و پرورش عضلات باید سرعت پدیده ­ای با نام هایپرتروفی (ساخت عضله) را تقویت نموده، اما بالعکس جلوی عارضه­ ای با نام آتروفی (تخریب و تجزیه عضله) را سد کند.

البته اکثر ورزشکاران با سابقه به این موضوع واقف هستند که برای عملی­ شدن دو نکته فوق می­بایست نیازهای ضروری عضله را بدون فوت وقت در طول شبانه ­روز مخصوصاً بلافاصله پس از اتمام تمرین پر شدت تامین نمود. اما بسیاری از بدنسازان هستند با وجود اینکه پذیرایی مناسب و در خور توجهی از عضلات­شان می­کنند باز در ایجاد یک تغییر محسوس، قابل قبول و خوشایند عضله مورد نظر ناکام هستند. به خاطر همین موضوع ما تصمیم گرفتیم در اینجا برای آن افرادی که در مسیر کسب عضلات در خور توجه بازو به بن ­بست برخورده ­اند راهکاری علمی و موثری را پیشنهاد کنیم.

. . .

کاربر گرامی برای دسترسی به محتوا این مقاله باید اشتراک باشگاهداران هوشمند را داشته باشید.
همین الان وارد شوید.

عضو نیستید؟! در کمتر از ۳ دقیقه ثبت نام کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون مربیان بدنسازی