اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
تکرارهای منفی

آخرین تحقیقات دانشگاهی در مورد سرعت اجرای تکرارهای منفی

تکنیکی عجیب برای تلنگر زدن به رشد

احتمالاً می­دانید پس از تمرینات کار با وزنه، سلول­های عضلانی احتیاج مبرمی به بازسازی و ترمیم فیبرهای عضلانی از هم گسیخته و ساخت پروتئین جدید دارند تا در جلسه آینده قادر باشند باز دوباره استرس و فشار ناشی از خروارها وزنه را تحمل کنند.

دانشمندان معتقدند به طور معمول تجزیه و تخریب عضله، بعد از اتمام جلسه تمرینی افزایش پیدا کرده و وجود این موضوع می­تواند زمان سنتز و یا ساخت پروتئین و ضد عوامل رشد نظیر: میوستاتین سرعت شکست پروتئین را پس از تمرینات بدنسازی به شدت افزایش می­دهند. حالا فرد برای رشد و پرورش عضلات باید سرعت پدیده ­ای با نام هایپرتروفی (ساخت عضله) را تقویت نموده، اما بالعکس جلوی عارضه­ ای با نام آتروفی (تخریب و تجزیه عضله) را سد کند.

البته اکثر ورزشکاران با سابقه به این موضوع واقف هستند که برای عملی­ شدن دو نکته فوق می­بایست نیازهای ضروری عضله را بدون فوت وقت در طول شبانه ­روز مخصوصاً بلافاصله پس از اتمام تمرین پر شدت تامین نمود. اما بسیاری از بدنسازان هستند با وجود اینکه پذیرایی مناسب و در خور توجهی از عضلات­شان می­کنند باز در ایجاد یک تغییر محسوس، قابل قبول و خوشایند عضله مورد نظر ناکام هستند. به خاطر همین موضوع ما تصمیم گرفتیم در اینجا برای آن افرادی که در مسیر کسب عضلات در خور توجه بازو به بن ­بست برخورده ­اند راهکاری علمی و موثری را پیشنهاد کنیم.

. . .

برای مطالعه این مقاله باید عضو باشید.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:60)
عضویت مربیان هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

عضویت باشگاهداران هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

مقالات مرتبط
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .