حرکات ترکیبی بدنسازی و کراسفیت
حرکات ترکیبی بدنسازی و کراسفیت
1399/05/08
تکرار ناتمام
تکرار ناتمام
1399/05/08
پرورش عضلات پشت

پرورش عضلات پشت

بهترین برنامه­ ها برای پرورش عضلات پشت

شاید شما هم یکی از آن دسته بدنسازانی باشید که سینه های  ضخیم؛ بازوهای حجیم و عضلات شش تکه چشمگیر و تفکیک شده­ای در ناحیه شکم دارند. ولی وقتی به پشت می­چرخید، ناگهان تمام ذهنیت بیننده را تغییر می­دهید چرا که نقطه ضعف پنهان شما نمایان می­شود، که احتمالاً نمودی هم از طرز فکر شماست. که اگر، بخشی از بدن را در آیینه نمی­بینید، پس نیازی هم نیست با جدیت روی آن تمرین کنید !

جای تعجبی نیست که بسیاری از افراد در پشت خود، از سطح توسعه عضلانی مشابه با عضلات جلویی بدن بهره­مند نیستند. ساختن پشتی قدرتمند نیاز به تلاش سختی دارد. پشت مجموعه ایست از عضلات متعدد از جمله لاتسیموس (عضله بزرگ پشتی) که پهن­ترین عضله بدن است و از ستون مهره­ها تا بخش خارجی پشت را پوشانده، عضلات متوازی ­الاضلاع (رومبوید) و ذوزنقه (ترپز) تا عضله راست کننده ستون مهره­ها که از بخش  میانی پشت تا پایین کمر کشیده شده. حرکات متنوع و سنگینی مورد نیاز است برای اینکه بتوانید رشدی چشمگیر را در تمام این عضلات ایجاد کنید.

این برنامه­ های تمرین تنها به حرکات پارویی و کشش از بالا که بدون شک برای ساختن پشتی کامل به آنها نیاز دارید، محدود نشده، بلکه حرکات متنوع دیگری را هم به کار گرفته­ایم، برای اطمینان یافتن از اینکه به تمام جزئیات عضلانی که برای دستیابی به پشتی حیرت انگیز مورد نیاز است، دست یابید.

. . .

کاربر گرامی برای دسترسی به محتوا این مقاله باید اشتراک باشگاهداران هوشمند را داشته باشید.
همین الان وارد شوید.

عضو نیستید؟! در کمتر از ۳ دقیقه ثبت نام کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون مربیان بدنسازی

فرم ورود