اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
تغذیه پس از تمرین بدنسازی

تغذیه پس از تمرین

افزایش حجم و افزایش قدرت عضلانی یعنی همان چیزی که شما به دنبال آن هستید و در باشگاه های پرورش اندام و پاورلیفتینگ و وزنه برداری یک ضرب و دو ضرب نیز به دنبال آن می گردید، نتیجه پاسخی است که بدن آدمی نسبت به محرک های بیرونی و درونی از خود به روز می دهد، به دست آمده و حاصل می شود.

گفته می شود که تمرین سنگین و فشرده با وزنه های مناسب و متناسب، مهم ترین و کارآمد تمرین محرکی است که رشد عضلانی و افزایش قدرت بدنی رضایت بخش را برای شما ورزشکاران به ارمغان می آورد. بدن آدمی برای تحریک شدن، به شدت مناسبی از تحریک احتیاج داشته و تحریک کمتر از حد لازم نیز کاری از پیش نبرده و تحریک بیش از حد مجاز نیز نه تنها به پاسخ مناسب منجر نمی شود بلکه حتی بدن را بهت زده کرده و علاوه بر مصدومیت های شدیدی که ممکن است برای شما به دنبال داشته باشد، افزایش حجم و قدرت عضلانی مطلوبی را نیز متأسفانه سبب نشده و ممکن است که مختصر حجمی را هم که در طول سالیان به دست آورده اید، از چنگ شما بیرون بیاورد.

بنابراین زمانی که در محیط تمرین و در باشگاه به سر می برید، واقع بین تر باشید و خود را با رونی کلمن و کوین لورن و فرانکو کلبمو مقایسه نکنید و ایضا نیز تمرین در باشگاه را نیز همانند پیک نیک رفتن و گذران اوقات فراغت تلقی ننمایید. تنها تمرینی را که مناسب و متناسب با شرایط بدنی تان باشد انجام دهید و از سبک تمرین کردن که حاصلی جز اتلاف وقت را در پی ندارد و از سنگین تر از حد معمول تمرین کردن نیز که مصدومیت و کاهش حجم و قدرت عضلانی و خطر تمرین زدگی را به دنبال خواهد داشت، همیشه و در همه حال پرهیز کنید.

. . .

برای مطالعه این مقاله باید عضو مربیان هوشمند باشید.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:60)
عضویت مربیان هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

عضویت باشگاهداران هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

مقالات مرتبط
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .