19 توصیه تغذیه ای
۱۹ توصیه تغذیه ای
1399/02/21
لاری اسکات و جیم کوئین
لاری اسکات و جیم کوئین
1399/02/21
مکمل CLA

مکمل CLA

سلول های چربی مثل وان حمام کار می کنند. چربی از شیر آب وارد می شود و از سوراخ وان خارج می شود. این گفته ای بود از دکتر مایکل پاریزا که مدعی است راز آرام کردن جریان شیر آب را پیدا کرده است. در جوامع علمی یک بلوک چربی جدید پیدا شده است. بین پزشکان زمزمه هایی درباره مکمل CLA یا همان Conjugated Linoleic Acid به وجود آمده که بدن در حفظ بدنی کم چربی و کاهش دادن چربی های اضافی شناخته شده است. به نظر می رسد محققان CLA را به چشم یک جایگزین ارزشمند برای داروهای چربی سوز نگاه می کنند.

CLA مخلوطی است از ایزومرهای مختلف که به طور اولیه در لبنیات و فرآورده های گوشتی یافت می شوند. در سطح مولکولی CLA شباهت به نوعی چربی دارد به نام لینولئیک اسید. هر دوی این چربی ها دارای ۱۸ اتم کربن هستند و دو باند دوتایی هستند که این شاخه اتم ها را در جای خود نگه نمی دارد، اما تأثیر آنها روی فیزیولوژی بدن انسان نمی تواند خیلی متفاوت از هم باشد. لینولئیک اسید نشان داده که رشد تومور را افزایش می دهد در حالی که CLA از رشد آن جلوگیری به عمل می آورد.

سلول های چربی مثل وان حمام کار می کنند. چربی از شیر آب وارد می شود و از سوراخ وان خارج می شود. این گفته ای بود از دکتر مایکل پاریزا که مدعی است راز آرام کردن جریان شیر آب را پیدا کرده است. در جوامع علمی یک بلوک چربی جدید پیدا شده است. بین پزشکان زمزمه هایی درباره مکمل CLA یا همان Conjugated Linoleic Acid به وجود آمده که بدن در حفظ بدنی کم چربی و کاهش دادن چربی های اضافی شناخته شده است. به نظر می رسد محققان CLA . . .

کاربر گرامی برای دسترسی به محتوا این مقاله باید اشتراک باشگاهداران هوشمند را داشته باشید.
همین الان وارد شوید.

عضو نیستید؟! در کمتر از ۳ دقیقه ثبت نام کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون مربیان بدنسازی